Preču atgriešana

Lai izmantotu atteikuma tiesības Patērētājs rakstveida iesniegumu, kurā norādīta visa informācija par pasūtījumu, nosūta Pārdevējam uz e-pastu: info@big1.lv vai arī nogādā pa pastu uz SIA “Apgāds Kontinents”, Elijas ielā 17, LV-1050.
Pēc atteikuma saņemšanas Pārdevējs nodrošina Patērētājam Atteikuma veidlapu.

Saskaņā ar „Patērētāju tiesību aizsardzības likuma” 1.panta 3.punktu, Patērētājs ir fiziskā persona, kas izsaka vēlēšanos iegādāties, iegādājas vai varētu iegādāties vai izmantot preci vai pakalpojumu nolūkam, kurš nav saistīts ar tās saimniecisko vai profesionālo darbību.

Atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā Pārdevējam ir pienākums iespējami ātrāk, bet ne vēlāk kā 14 kalendāro dienu laikā no dienas, kad Patērētājs ir atgriezis preci, atmaksāt Patērētājam visas viņa veiktās iemaksas, izņemot preces piegādes izmaksas. Šādā pašā termiņā Pārdevējs informē Patērētāju par šķēršļiem, ja tādi ir, Atteikuma tiesību realizēšanā.

Gadījumā, ja atgrieztajai precei tiks konstatēti trūkumi vai bojājumi. Pārdevējs patur tiesības neizmaksāt pilnu summu par atgriezto preci.

“LR MK noteikumi par distances līgumu” nosaka, ka klientam ir tiesības atkāpties no distances līguma 14 kalendāro dienu laikā un atgriezt preci pārdevējam.

Vairāk par distances līgumu varat atrast šeit.

Tomēr, lai izmantotu šīs tiesības precei jābūt saglabātai tādā stāvoklī kā saņemšanas brīdī, bez vizuāliem (skrāpējumi, noplēstas aizsargplēves, bojātas aizsargplombes, utml.) un tehniskiem bojājumiem.

Atteikuma tiesības nevar tikt izmantotas:

  • Patērētājs nevar uzrādīt pirkuma čeku vai citu darījuma apliecinošu dokumentu (preču pavadzīmi)
  • Patērētājs ir iegādājies preces, kas ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas (higiēnas preces, dažādi tīrīšanas līdzekļi, smaržas, u.c.)
  • Patērētājs ir atvēris oriģinālo iepakojumu (t.sk.aizsargplēvi) vai sabojājis preču aizsargplombu.
  • Preces, kuras Patērētājs nevar atgriezt higiēnas apsvērumu dēļ: elektriskās zobu birstes, epilators, elektriskais bārdas trimmeris, matu veidošanas/griešanas ierīces, ātrvāres katli, mikseri, blenderi, gaļas maļamās mašīnas, austiņas (ausīs ievietojamās, Bluetooth), alkometri, segas un spilveni, u.c.
  • Atteikuma tiesības nav spēkā uz iegādātajām lielgabarīta precēm un sadzīves tehniku (ledusskapji, veļas mašīnas, trauku mazgājamās mašīnas, u.c.)